İPUÇLARI,  PSİKOLOJİ,  Uncategorized

GİRİŞİMCİLİK

Girişimcilik, insanın kafasındaki fikirleri sağlam ama risk alarak hayata işleyiş şeklidir. Girişimci insanlar bir şirkette çalışmaktansa kendi şirketini kurarlar, baskı altında olmayı sevmezler ve lider ruhlulardır.

Eğer birilerinin baskısı altında iş yapmak istemiyor ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız girişimci bir insanın özelliklerini taşımalısınız. Bu özelliklerden biri ise kararlılıktır. Eğer kararlı bir insansanız pes etmeyeceksiniz ve karşınıza çıkan zorluklara sabırlı bir şekilde göğüs gereceksiniz.

Girişimci bir insanın kendisini doğru tanımlaması gerekir. Kendisini doğru tanımlayan biri yeteneklerinin ve özelliklerinin farkında olur. Bu sebepten dolayı öngörülü olma özelliğini taşır.

Hata yapmaktan asla korkmayın. Genellikle hata yapmaktan korkan insanlar başkalarının düşüncelerini ve verecekleri tepkiden dolayı korkuyorlar. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü zerre kadar önemli değil. Bir insan sadece konuşmak için konuşuyorsa o insanı dinlemek sizi sadece geriletecektir. Ama eğer her türlü yanınızda olan ve objektif yorum yapan insanlar olursa onların dediklerini dikkate alabilirsiniz.

Birde asla denemekten korkmayın. Adımlarınızı sağlam ama risk alarak atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir