İPUÇLARI

NETFLİX

İnternet dizileri, artık televizyona göre daha çok tercih ediliyor. Bu sebepten dolayı televizyonun içinden insanlar artık internete atılmaya başlıyor. İnternet dizilerini yayınlayan bir sürü site var. Herkes onları tercih ediyor. Ama daha kaliteli, reklamsız, alt yazı ve dublaj seçenekleri olan bir sitede izlemek istiyorsanız. Bu işi yapan sitelere üye olmanız lazım. Ücretsiz bir şekilde  bu işi yapan var mı bilmiyorum. Benim bugün sizlere bahsedeceğim site ücretli bir sitedir. Fiyat bilgisinden sonra konuşacağız. Bu sitenin ismi Netflix. Zaten çoğunuz bu siteden haberdardır. Netflix’de sadece dizi yok. Aynı zamanda film, çizgi film ve belgesellerde izleme imkanınız var. Bugün sizlere Netflix’i anlatacağım ve önerilerimi söyleyeceğim.

Önce siz Netflix’den bahsetmek istiyorum. Netflix şirketi 29 ağustos 1997’de kuruldu. Fakat, başka bir amaca hizmet ediyordu. İlk başlarda DVD satış ve kiralama şirketiyken sonra internet de yayına girdi. Sonradan, DVD satış ve kiralama şirketini ayırarak Qwikser adlı şirketini kurdu. Ama kısa süre sonra izleyiciler tarafından ters tepki alınınca kapatıldı. Netflix, başta İngiltere ve İrlanda olmak üzere Avrupa da faaliyet göstermeye başladı. Artık televizyon özelliği, beğenme özelliği, profil arttırma özelliği dahil bir sürü özelliğini geliştirdi ve büyümeye devam etti. Kütüphanedeki filmlerde ciddi azalmalar oldu çünkü, Netflix, Epix’le olan ortaklığını bitirip, daha özgün içerikler üretmeye karar verdi. Ve artık büyüyerek günümüzdeki olan sürüme geldi.

FİYATI NE KADAR?

(2019 Mart ayı için geçerli)

BASİT PLAN: Aynı anda sadece 1 kişinin kullanabileceği plandır. Fiyatı aylık 15,99 TL’dir.

STANDART PLAN: Aynı anda 2 kişinin kullanabildiği ve mevcutsa yüksek çözünürlük içerik izleyebileceği plandır. Fiyatı aylık 27,99 TL’dir.

PREMİUM PLAN: Aynı anda 4 kişinin kullanabildiği ve içerikleri (mevcutsa) Yüksek (HD) ve ultra yüksek (Ultra HD) izleme seçeneği bulunuyor. Fiyatı aylık 39,99 TL’dir.

HANGİ PLAN DAHA İYİ?

Bence, benimde kullandığım basit plan ortalama geliri olan aileler için gayet iyi bir plan. Ama eğer birkaç kişi beraber satın alacaksanız üst planları da öneririm çünkü, 4 kişiyseniz aranızda para toplayıp premium planı almanız daha uyguna gelecektir çünkü, hem aynı anda 4 kişi izleyebileceksiniz hemde içerikleri ultra HD izleme seçeneğiniz olacak. Eğer birden fazla kişiyseniz kişi sayısına göre planı arttırabilirsiniz. Durumunuz varsa da kendiniz için de alabilirsiniz. Ama ben basit planın oldukça yeterli olduğunu düşünüyorum ve size de onu öneriyorum.

HANGİ İÇERİKLER VAR?

Belgesel, film, dizi, çizgi film, anime, çizgi dizi, Yerli film-dizi gibi seçenekler mevcut. Ama hangi dizi-filmleri öneriyorsun derseniz bunu size başka bir yazıda anlatacağım. 

DİĞER YAZILARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE:):):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir