İPUÇLARI

Üniversitenin İlk Günü

Herkes üniversitenin ilk gününün çok stresli geçeceğini düşünür fakat inanın bana öyle olmayacak. Sizinle aynı bölümü tercih etmiş insanlarla ilk defa tanışacağınız bir gün olacak sadece. Kasmaya hiç ama hiç gerek yok çünkü bu sadece sizi etrafınızdaki yaşananlardan mahrum kalmanıza neden olur. Etrafınızdaki tüm insanlar bu ilk günü daha önce yaşamış olacak, bunu düşünmek sizi bir nebze rahatlatsın lütfen.

İlk gün herkes yalnız kalmamak için bir gruba dahil olmaya çalışacak. Lütfen siz bunu yapmayın. Sizinle benzer kafa yapısına sahip insanlar zaten bir şekilde size gelecek. Ama tamamen böyle düşünüp kendinizi de iletişime kapatmayın. Unutmayın doğru iletişim, kurulacak ilişkilerde en temel şeydir. Kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin bu yüzden, dışlanacağınızı bilseniz bile. Böyle davranırsanız çevreniz çok daha kaliteli olacaktır.

Okulunuzu mutlaka gezerek keşfedin, sonuçta yıllarınız orada geçecek. Şunu söylemeliyim ki lise ortamınız kadar samimi bir ortamınız olmayabilir ama bu tabi ki size bağlı. Kendinizi üniversiteye geçtiniz diye kasmayın.

Umarım her şey dilediğiniz gibi olur 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir